II Niedziela Adwentu – 5.XII.2021r.

 1. Dzisiaj przypada XXI Dzień modlitwy pomocy Kościołowi na wschodzie
 2. Dzisiaj po wszystkich Mszach Św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek. Z Waszych ofiar sfinansujemy podróż Św. Mikołaja, który przyjedzie do dzieci 6 grudnia w poniedziałek na Mszę Św. o godz. 18.00.
 3. Zapraszam wszystkie dzieci z naszej Parafii na spotkanie ze Św. Mikołajem jutro na godz. 18.00. Mam nadzieję, że wszystkie dzieci będą zadowolone ze spotkania ze Św. Mikołajem.
 4. Od przyszłej niedzieli 12 grudnia rozpoczynają się rekolekcje adwentowe. Rekolekcjonistą będzie ks. Kan. Dr Sebastian Kępa – proboszcz z Rudnik. Warto już teraz pomyśleć o zarezerwowaniu czasu na te chwalebne ćwiczenia duchowne. Nawiedziny chorych będą w drugim dniu rekolekcji – w dniu spowiedzi – w poniedziałek.
 5. Przyszła niedziela, to Niedziela Radości (Gaudete). Kolor szat liturgicznych różowy. Rozpoczynają się Kwartalne Dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin
 6. Zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci na Msze Św. roratnie od poniedziałku do piątku na godz. 18.00. Temat spotkań roratnich „Droga do Betlejem”.
 7. W kościołach są wystawione kosze do których można składać ofiary w postaci produktów żywnościowych bądź chemii agd. Wasze dary zostaną rozniesione do osób bardziej potrzebujących z naszej parafii.
 8. Jeśli ktoś chciałby pomóc dzieciom z Kolumbii przed świętami, to informacje są zamieszczone na stronie internetowej. Akcja „Cuksy”.
 9. Wystawione są opłatki na stół wigilijny. Ze względu na czas pandemiczny opłatki można odbierać w kościele. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na urządzenie otoczenia kościoła a na Woli na zbudowanie ołtarzy bocznych.
 10. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Cena dużych 17zł., a małych 8zł.
 11. Można wpisywać intencje mszalne do kalendarza intencji mszalnych na 2022r. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych za zmarłych, z ok. urodzin, imienin, rocznic ślubu itp.
 12. Mamy już ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w kosztach ogrzewania to bardzo proszę wrzucać ofiary w podpisanych kopertach na tacę.
 13. We wtorek wspomnienie Św. Ambrożego i w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 14. Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinom z ul. Długiej. Na przyszły tydzień bardzo proszę o przygotowanie kościoła na niedzielę następne rodziny z ul. Długiej. W czasie adwentu nie stroimy ołtarza kwiatami.
 15. Spotkanie chóru w piątek o godz. 19.00.
 16. Polecam tygodnik „Niedziela”.
 17. Dzieci zapraszam po odbiór „Ziarenek”.
 18. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

Proboszcz