Niedziela Palmowa – 10.IV.2022r.

 1. Bóg zapłać za liczną obecność na rekolekcjach wielkopostnych i na drodze krzyżowej ulicami parafii. W drodze krzyżowej udział wzięło ponad 100 osób.
 2. Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa – rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na każdej Mszy Św. poświęcenie palm.
 3. W najbliższy wtorek planujemy budowę Grobu Pańskiego i Ciemnicy ok. godz. 19.00. Zapraszam chętnych do pomocy.
 4. W tym tygodniu Wielki Czwartek. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i śpiew Gorzkich Żali następnie adoracja do godz. 22.00.
 5. W Wielki Piątek dzień śmierci Jezusa. Post ścisły. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa w Wierzchowisku i Woli Hankowskiej o godz. 15.00, następnie adoracja do godz. 18.00 i Liturgia Wielkiego Piątku i adoracja Krzyża. W czasie adoracji Krzyża składamy ofiary na obiekty sakralne w Ziemi Świętej. Adoracja Chrystusa Eucharystycznego przy Grobie Pańskim do godz. 22.00.
 6. Wielka Sobota. Poświęcenie pokarmów w Wierzchowisku o godz. 9.00 , 11.00 12.00 i 13.00, w Woli Hankowskiej w kościele o godz. 10.00. W trakcie poświęcenia będzie można złożyć ofiary na spłatę prac przy otoczeniu kościoła a na Woli na ogrzewanie kościoła. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 18.00. Przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. Zachęcam do udziału w największych misteriach chrześcijańskich.
 7. Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy udziałem w Rezurekcji o godz. 600. później spożywamy śniadanie wielkanocne w gronie rodzinnym.
 8. Uprzejmie proszę o składanie ofiar przez wpłaty na konto parafialne bądź wrzucanie na tacę o kopertach na spłatę prowadzonych prac wokół kościoła. Musimy wypłacić za prowadzone prace. Brakuje nam ok. 40tys. Zł. Dziękuję za dotychczasowe wpłaty.
 9. Na ostatnich ławkach są wyłożone koperty „Caritas”. W tych kopertach można składać jałmużnę wielkopostną na utrzymanie m.in. Domu Samotnej Matki i Dziecka. Można je przynosić do zakrystii bądź przesyłać do „Caritas”. Za ofiary „Caritas” będzie przesyłało podziękowania.
 10. Zachęcam do nabywania paschalików, które można będzie postawić na stole wielkanocnym. Cena 8zł.
 11. Przy wejściu do kościoła jest wystawiony Krucyfiks do adorowania Chrystusa ukrzyżowanego. Czynimy to przez pokłon. Można przy tej okazji złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 12. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w kosztach ogrzewania to bardzo proszę wrzucać ofiary w podpisanych kopertach na tacę.
 13. Dziękuję za wysprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Olchowej. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę następne rodziny z ul. Kolorowej i Jagodowej.
 14. Polecam tygodnik „Niedziela”.
 15. Dzieci zapraszam po odbiór „Ziarenek”.
 16. Spotkanie chóru w środę o godz. 19.00.
 17. Zbiórka ministrantów w środę o godz. 15.30.