V Niedziela Wielkiego Postu – 3.IV.2022r.

 1. Dzisiaj rozpoczynają się nasze rekolekcje wielkopostne. Rekolekcjonistą jest ks. Karol Burban – Pallotyn. Zarezerwujmy czas na ten święty okres.
 2. I czwartek miesiąca. Msza Św. z nabożeństwem o godz. 18.00.
 3. Podsumowanie rekolekcji będzie Droga Krzyżowa ulicami Wierzchowiska. W tym roku ruszymy w kierunku Woli Kiedrzyńskiej. Rozważania przygotowała Grupa Adoracyjna. Bardzo proszę o przygotowanie poszczególnych stacji. Proponuję następujące punkty: 1 – Krzyż misyjny, 2 – p. Malinowska, 3 – p. Żurek, 4 – p. Organa, 5 – p. Kweczke, 6 – p. Przepiórka, 7 – p. Respondek, 8 – p. Kapliczka, 9 – p. Góreccy, 10 – krzyż, 11 – p. Gołda, 12 – p. Bugara, 13 – p. Kolańczyk, 14 – p. Skoczylas. Droga Krzyżowa na Woli Hankowskiej o godz. 16.00.
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Proszę o odnowienie i przystrojenie krzyży w domach i w kapliczkach. Na każdej Mszy Św. poświęcenie palm.
 5. W niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.40. Na Woli przed Mszą św. o godz. 10.00.
 6. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Uprzejmie proszę o składanie ofiar przez wpłaty na konto parafialne bądź wrzucanie na tacę o kopertach na spłatę prowadzonych prac wokół kościoła. Musimy wypłacić za prowadzone prace. Brakuje nam ok. 40tys. Zł. Dziękuję za dotychczasowe wpłaty.
 8. Na ostatnich ławkach są wyłożone koperty „Caritas”. W tych kopertach można składać jałmużnę wielkopostną na utrzymanie m.in. Domu Samotnej Matki i Dziecka. Można je przynosić do zakrystii bądź przesyłać do „Caritas”. Za ofiary „Caritas” będzie przesyłało podziękowania.
 9. Zachęcam do nabywania paschalików, które można będzie postawić na stole wielkanocnym. Cena 8zł.
 10. Przy wejściu do kościoła jest wystawiony Krucyfiks do adorowania Chrystusa ukrzyżowanego. Czynimy to przez pokłon. Można przy tej okazji złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 11. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w kosztach ogrzewania to bardzo proszę wrzucać ofiary w podpisanych kopertach na tacę.
 12. Dziękuję za wysprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Parkowej i Brzozowej. Złożono ofiarę 30zł. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę następne rodziny z ul. Olchowej. W okresie Wielkiego Postu nie stroimy kościoła kwiatami.
 13. Polecam tygodnik „Niedziela”.
 14. Dzieci zapraszam po odbiór „Ziarenek”.
 15. Spotkanie chóru w czwartek o godz. 19.00.
 16. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

Proboszcz