Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19.V.2024r.

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – zakończenie Okresu Wielkanocnego. Przypominam o przyjęciu komunii świętej wielkanocnej. Zwyczajowo okres przyjęcia Komunii Św. Jest przedłużony do Niedzieli Trójcy Św.
 2. Dzisiaj możemy wesprzeć kombatanta – inwalidę wojennego p. Antoniego Wiącka, ofiarami do puszek. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. Za tydzień 23 dzieci przyjmie pierwszy raz Komunię Świętą. Uroczysta Msza Św. O godz. 12.00. Spowiedź dzieci i rodzin dzieci w sobotę o godz. 11.00.
 4. Trwa miesiąc maj i nabożeństwa majowe zawsze po Mszy św. O godz. 18.00 a w niedziele po Mszy św. O godz. 16.00. Na Woli pół godziny przed Mszą św.
 5. Planujemy pielgrzymkę do Wilna w dniach 26 – 30 czerwca. Cena 1480zł.
 6. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 7. 30 maja przypada Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W tym roku proponuję aby Pan Jezus nawiedził ulice za szkołą. I tak proponuję następujące ołtarze: I – w okolicach ul. Parkowej, Brzoskwiniowej, Wiśniowej i Brzozowej. II – ul. Tęczowa – od ul. Szkolnej, Świerkowa, Sosnowa, Leśna, Berberysowa. III – Modrzewiowa, Lipowa, Czereśniowa, Wrzosowa, Tęczowa – od Br. Alberta. IV – Br. Alberta, Ogrodowa, Olchowa, Kolorowa, Jagodowa, Akacjowa, Leszczynowa. Na Woli pójdziemy w tym roku w kierunku ul. Dworskiej i proponuję następujące miejsca ołtarzy: I na ul. Leśnej, II w okolicy p. Najman, III w okolicy p. Pogodzińskich i IV p. Szczypior.
 8. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Długiej – pp. Puchała, Puchała i Siwy. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni rodziców dzieci I-komunijnych.
 9. Polecam tygodnik „Niedziela” z dodatkiem. Cena 10zł.
 10. Spotkanie chóru w środę o godz. 19.00.
 11. Dzieci zapraszam do zakrystii po ziarenka.
 12. Zapowiedzi:Michał Respondek, 2001r., kawaler, Kuźnica Kiedrzyńska

  Magdalena Ujma, 2001r., panna, Wierzchowisko

  Zapowiedź 1

Proboszcz