VII Niedziela Zwykła – 19.II.2023r.

 1. Bóg zapłać za ofiary do puszek w ostatnią niedzielę na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zbiórka organizowana przez „Caritas”. Zebrano
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na ruch „BETEL” .
 3. Do 22 lutego w w najbliższą środę do godz. 15.00 będzie można składać elektrośmieci na placu kościelnym na parkingu na paletach przy krzyżu. Palety będą rozłożone w tym tygodniu. Cel – na Kościoły na wschodzie gdzie mieszkają nasi rodacy.
 4. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 5. Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00, a na Woli o 16.00. Na wszystkich Mszach św. posypanie głów popiołem. Przypominam, że w środę popielcową obowiązuje nas post ścisły.
 6. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 7. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam na rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 a na Woli o godz. 16.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.
 8. W niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.40. Na Woli przed Mszą św. o godz. 10.00.
 9. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 10. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś ma życzenie uczestniczyć w kosztach ogrzewania, to bardzo proszę podawać ofiary w podpisanych kopertach na tacę lub przekazywać bezpośrednio.
 11. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul Długiej. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę następne rodziny z ul Długiej. Sugeruję okolice rodzin: p. Nabiałczyk, Paliga, Przepiórka. W Wielkim Poście nie stroimy ołtarza kwiatami.
 12. Polecam tygodnik „Niedziela” z dodatkiem. Cena 10zł.
 13. Dzieci zapraszam po ziarenka do zakrystii.
 14. Spotkanie chóru w piątek o godz. 19.00.
 15. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

Proboszcz