Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20.XI.2022r.

1. Dzisiaj Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa litanią do Najświętszego Serca Jezusowego i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Po wszystkich Mszach Św. zbiórka do puszek na Nuncjaturę Apostolską.
  2. Za tydzień pierwsza niedzi
  3. ela adwentu rok A. Hasło przyszłego roku liturgicznego: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
  4. Dzisiaj odbędzie się poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Przedstawiciele parafii zaniosą poświęcone opłatki do Państwa domów albo można będzie zabrać je z kościoła. Można będzie złożyć ofiarę która będzie przeznaczona na urządzenie rabatek na placu kościelnym.
  5. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Cena dużych 20zł. a małych 10zł.
  6. Do 4 grudnia można składać ofiary w postaci produktów spożywczych i chemii gospodarczej, które będą przez „Caritas” przesłane do diecezji Żytomiersko – Kijowskiej na Ukrainie.
  7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z kl. I i starszych ponadpodstawowych w środę o godz. 19.00.
  8. Dzisiaj odbywa się głosowanie na członków do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Na ławkach pod chórem znajdują się karty do głosowania. Proszę zakreślić kandydatów i wrzucić je do pudła.
  9. W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP, we wtorek Św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej, w czwartek św. męczenników Andrzeja Dung-Lak i Towarzyszy
  10. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul Długiej. Bardzo proszę o przygotowanie naszej świątyni na niedzielę następne rodziny z ul Długiej. Sugeruję okolice rodzin: Puchała, Puchała, Siwy.
  13. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
  14. Dzieci zapraszam po ziarenka do zakrystii.