XXI Niedziela Zwykła – XII Święto Dziękczynienia – 27.VIII.2023r.

 1. Trwa miesiąc sierpień – czas abstynencji od napojów alkoholowych.
 2. Bóg zapłać za ofiary do puszek na archidiecezjalne uczelnie katolickie – zebrano 256,2zł.
 3. Dzisiaj zbiórka do puszek dla „Caritas” dla poszkodowanych powodzią w Słowenii.
 4. Bóg zapłać za udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Udział wzięło ok. 30 osób.
 5. I piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 17.30 i Msza Św. z nabożeństwem o godz. 18.00. Na Woli spowiedź o godz. 16.15. i Msza Św. o godz. 16.30. Zapraszam do spowiedzi szczególnie dzieci i wychowawców przed rozpoczęciem roku szkolnego.
 6. I Sobota Miesiąca. Masz Św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją ze świecami wokół kościoła o godz. 18.00.
 7. XII Święto Dziękczynienia i festynu parafialnego, w przyszłą niedzielę – 3 września. Mszę Św. rozpoczynamy od procesji spod kapliczki Najśw. Serca Jezusa o godz. 11.45. Celebransem i kaznodzieją będzie ks. dr hab. Paweł Sobierajski z diecezji sosnowieckiej. Zapraszam do procesji przedstawicieli stanów i zawodów: Ministranci i lektorzy, dzieci ochrzczone w ubiegłym roku, dzieci, dzieci pierwszokomunijne, harcerze, młodzież, młodzież bierzmowana w ubiegłym roku, studenci, pary małżeńskie które przyjęły Sakrament małżeństwa w ostatnim roku, nauczyciele, nauczyciele akademiccy, prawnicy, informatycy, lekarze i pracownicy medyczni, przedstawiciele biznesu, bankowcy, pocztowcy, stolarze, budowlańcy, handlowcy, branża odzieżowa, szewcy, rolnicy, ogrodnicy, pszczelarze, kierowcy zawodowi, Straż Pożarna, urzędnicy państwowi, samorządowi, muzycy, Wojownicy Maryi, Domowy Kościół i Akcja Katolicka, chór, Żywy Różaniec, Grupa Adoracyjna Najświętszego Sakramentu, Grupa Adoracyjna Krwi Chrystusa. Od godz. 15.00 rozpoczynamy festyn parafialny. Wśród atrakcji festynowych przewidziane są m.in. prowadzenie zabaw, śpiewów przez artystów scen polskich pod kierunkiem p. Anny Bystroń – Jajkiewicz. Dzieci będą mogły bawić się z animatorami Bajkowe Myszki z Zawiercia. Będzie jeszcze więcej różnych atrakcji. Zapraszam wszystkich którzy w ubiegłych latach brali udział w organizacji i wszystkich, którzy chcą się zaangażować. Jeśli ktoś ma życzenie, to może ofiarować przedmioty na loterię festynową. Oczekujemy, że panie przygotują jakieś wypieki np. ciasta lub ciasteczka, bułeczki itp. Dochód z festynu będzie tradycyjnie przeznaczony na dofinansowanie paczek na Św. Mikołaja oraz na spłatę zadłużenia z otoczenia kościoła i ewentualny wkład do wybrukowania otoczenia. Będzie na ten cel można kupić… kostkę (zwykle nazywa się cegiełką).
 8. Do Waszych rodzin zostały rozesłane zaproszenia na powyższe uroczystości i z prośbą o wsparcie działań materialnych. Za zrozumienie serdecznie dziękuję.
 9. Zostały zakupione słupki do oświetlenia chodnika do kościoła i krzyża misyjnego. Cena 835,19zł. – z ofiar na tacę i za posługi.
 10. W poniedziałek wspomnienie Św. Augustyna, we wtorek Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela
 11. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Tęczowej – środkowej części i ul Lipowej. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni rodziny z ul. Czereśniowej i Wrzosowej.
 12. Polecam tygodnik „Niedziela” z dodatkiem. Cena 10zł.
 13. Spotkanie chóru w poniedziałek i w środę o godz. 19.00.