XXII Niedziela Zwykła – XII Święto Dziękczynienia – 3.IX.2023r.

1. Bóg zapłać za ofiary do puszek dla „Caritas” dla poszkodowanych powodzią w Słowenii. Zebraliśmy 422zł.
  2. Dzisiaj obchodzimy XII Święto Dziękczynienia i festyn parafialny. Mszę Św. rozpoczynamy od procesji spod kapliczki Najśw. Serca Jezusa o godz. 11.45. Celebransem i kaznodzieją będzie ks. dr hab. Paweł Sobierajski.. Od godz. 15.00 rozpoczynamy festyn parafialny. Wśród atrakcji festynowych przewidziane są m.in. prowadzenie zabaw, śpiewów przez znanych artystów estradowych Anny Bystroń – Jajkiewicz, Małgorzata Szarek, Marcin Staszek. Dzieci będą mogły bawić się z animatorami Bajkowe Myszki z Zawiercia. Będzie jeszcze więcej różnych atrakcji. Przygotowane są wypieki np. ciasta lub ciasteczka, bułeczki itp., Są przygotowane dania z grilla, pyszne potrawy np. bigos, grochówka i żurek z kuchni polowej, tradycyjne dania ks. Proboszcza – śledzie w zalewie octowej, porchetta itp. Musimy wziąć udział w loterii fantowej i zakupić cegiełki na zabudowę otoczenia kościoła. W obu losowanie końcowe cennych nagród. Dochód z festynu będzie przeznaczony w części na paczki dla dzieci z ok. św. Mikołaja a część na zabudowę otoczenia kościoła.
  3. Jutro w poniedziałek Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszam dzieci, rodziców, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły.
  4. I czwartek miesiąca. Msza Św. i nabożeństwo o godz. 18.00.
  5. W piątek Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej – błogosławieństwo ziarna do siewu.
  6. Do Waszych rodzin zostały rozesłane zaproszenia na powyższe uroczystości i z prośbą o wsparcie działań materialnych. Za zrozumienie serdecznie dziękuję.
  7. Zostały zakupione słupki do oświetlenia chodnika do kościoła i krzyża misyjnego i już działają. Używane będą jak będzie ciemno. Cena 835,19zł. – z ofiar na tacę i za posługi.
  8. W poniedziałek wspomnienie Bł. męczennic – Marii Kanuty,
  9. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzinom z ul. Czereśniowej i Wrzosowej. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni rodziny z ul. Akacjowej.