Święto Chrztu Pańskiego – 9.I.2022r.

  1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. Ostatnia niedziela okresu Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku. Kolędy śpiewamy do 2 lutego.
  2. Za tydzień w niedzielę 16 stycznia po Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy mogli uczestniczyć w koncercie – przedstawieniu ”Zespołu Dobrych Uczynków”. Będą w nim brali m.in. pracownicy Starostwa Powiatowego. Zapraszam.
  3. Za dwa tygodnie po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędą się w naszym kościele jasełka w wykonaniu dzieci z naszej szkoły.
  4. Trwa wizyta kolędowa. Z programem można zapoznać się z ogłoszenia na tablicach ogłoszeń, bądź ze strony internetowej. Przypominam, że jest to wizyta oficjalna, w czasie której możemy lepiej się zapoznać a także porozmawiać o sprawach parafialnych i rodzinnych a nade wszystko uzyskać błogosławieństwo na najbliższy rok przy wspólnej modlitwie. Przygotowujemy stół nakryty obrusem. Krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty do Religii, ziarenka i kontrolki młodzieży przed bierzmowaniem. W tym roku ograniczenia epidemiczne będą polegały na tym, że na osiedlu nowym i starym nawiedzał będę rodziny, które zaproszą mnie osobiście. Gdzie nie będę zaproszony, nie będę wchodził. Bardzo proszę o powiadomienia telefoniczne bądź mailowe.
  5. Mamy ogrzewany kościół. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w kosztach ogrzewania to bardzo proszę wrzucać ofiary w podpisanych kopertach na tacę.

Dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinom z ul. Szkolnej – części górnej. Na przyszły tydzień bardzo proszę o przygotowanie kościoła na niedzielę następne rodziny z ul. Świerkowa i Tęczowa – początek.

  1. Polecam tygodnik „Niedziela”.
  2. Dzieci zapraszam po odbiór „Ziarenek”.
  3. Jest nowy kalendarz parafialny na 2022r. Zachęcam do zabierania, gdyż zawarte są w nim istotne informacje z życia naszej parafii.

Proboszcz