Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.V.2023r.

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku. Przypominam o przyjęciu Komunii Świętej Wielkanocnej. Czas mamy do Niedzieli Trójcy Świętej.
  2. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. 36 dzieci po raz pierwszy przyjmie Jezusa Eucharystycznego. Dar rodziców dzieci to kompletne urządzenie rabatki z prawej strony chodnika do kościoła – urządzenie nawodnienia, zasadzenia i pielęgnacja roślin, ułożenie włókniny, zasypanie kamieniem ozdobnym. Całość 5400zł.
  3. W sobotę odbędzie się pielgrzymka do Leśniowa, Św. Anny i Gidel. Cena 30zł.
  4. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  5. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.00 rocznica I Komunii Świętej. Dzieci zapraszam na spowiedź w I piątek miesiąca na godzinę 17.30. Dzieci bez spowiedzi nie mogą przystąpić do rocznicy I Komunii Św..
  6. I czwartek miesiąca. Msza Św. i nabożeństwo o godz. 18.00
  7. I piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 17.30 i Msza Św. z nabożeństwem o godz. 18.00. Na Woli Hankowskiej spowiedź o godz. 16.15 i Msza Św. o godz. 16.30.
  8. I sobota miesiąca. Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją ze świecami wokół kościoła o godz. 18.00.
  9. 17 czerwca planujemy pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia. Trwają zapisy. Cena 100zł.
  10. Trwają nabożeństwa majowe zawsze po Mszy Św. a w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00. Od czwartku 1 czerwca nabożeństwa czerwcowe. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.
  11. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, w środę Nawiedzenia NMP, w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Pasterza, w sobotę wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
  12. Dziękuję za wysprzątanie kościoła rodzicom dzieci 1-komunijnym. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni i całego otoczenia rodziców dzieci przystępujących do rocznicy I Komunii św.
  13. 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Przygotowujemy się już do tej Uroczystości opracowując ołtarze. W tym roku w Wierzchowisku procesja pójdzie w kierunku Woli Kiedrzyńskiej jak w 2019r. a na Woli w kierunku Czarnego Lasu jak w 2020r.
  14. Na Woli Hankowskiej zostały odnowione: Gong, dzwonki, i patena – 590zł.
  16. Dzieci zapraszam po ziarenka do zakrystii.
  18. Zapowiedzi:

Rafał Pogodziński, 1990r., kawaler, Wola Hankowska